ZAVOLÁME VÁM SPÄŤ

ZAVOLÁME VÁM SPÄŤ.


Zmluva o spracovaní osobných údajov CZ/EN

EÚ a USA chcú dokončiť TTIP v roku 2016

Vedúci predstavitelia rokovacích tímov Európskej únie a Spojených štátov veria, že môžu stihnúť dokončiť rozsiahlu zmluvu o voľnom obchode počas roka 2016.

Uviedli to na tlačovej konferencii po 14. kole rokovaní o tzv. Transatlantickom investičnom a obchodnom partnerstva (TTIP) v Bruseli. Budúcnosť zmluvy podľa nich neohrozilo ani rozhodnutie Británie opustiť úniu.

Po tomto kole rokovaní už majú tímy podľa šéfa vyjednávačov Európskej komisie Ignacia Garciu Bercera jasnú predstavu, ako bude dohoda vyzerať. Bercero ďalej poznamenal: „Máme návrhy takmer vo všetkých kapitolách. Sme v pokročilej fáze vyjednávania, ale na druhú stranu máme pred sebou ešte veľa práce.“

Napríklad v otázke taríf zostáva podľa vyjednávačov prejednať už len tri percentá problematiky, v niektorých oblastiach však ešte nie je hotový konsolidovaný text návrhov. Medzi hlavnými spornými bodmi je napríklad aj to, či budú Spojené štáty akceptovať chránené zemepisné označenia, ktorými sa v Európe chránia lokálne produkty. Únii zase vadí geneticky modifikované potraviny a liberálny prístup USA k ich značeniu.

Jersey vyhlášeno finančním centrem rokuMMF je z bankovej dani v Poľsku znepokojený

Share Your Thoughts

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9471354_s
Zahraničné spoločnosti
Offshore podnikanie a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK spoločnosti
Podnikanie v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Dane
Vedenie účtovníctva, daňové poradenstvo, audit
Posledné príspevky
Top